Wygrana seniorów z KASem Konstantynów!

W ostatnią sobotę drużyna seniorów rozpoczęła wiosenną rundę rewanżową w rozgrywkach KIPSTA Klasy Okręgowej. W pierwszym meczu pokonaliśmy Konstantynowską Akademię Sportu wynikiem 3:2 (0:1). Pierwsza połowa nie przebiegła po naszej myśli, przeciwnik cały czas starał się napierać i tworzył sytuacje podbramkowe. W 28 minucie rywal wyprowadza kontrę, która kończy się wrzutką w pole karne i bramką Jakuba Horoszkiewicza na 0:1. Do szatni schodzimy zmotywowani, aby po wznowieniu gry jak najszybciej doprowadzić do remisu.
Po przerwie nasza gra się odmienia i zaczynamy napierać na rywala, który zaczyna się gubić w swojej grze. W 53 minucie podchodzimy do rzutu rożnego, dzięki któremu po zamieszaniu w polu karnym Vladyslav Temchenko zdobywa swoją bramkę w debiucie i doprowadza do wyrównania.
Zainspirowani bramką zaczynamy dalej napierać na drużynę przeciwną i po dwóch minutach gry, Bartosz Wijas świetnie odnajduje się w polu karnym rywala i główką kieruje piłkę do siatki.
Następne minuty przebiegają nerwowo, dużo walki w środkowej strefie boiska z obu stron. W 88 minucie spotkania nasz zawodnik pada na murawę w polu karnym po faulu przeciwnika, a sędzia wskazuje na jedenasty metr. Szymon Torfiński podchodzi do piłki i pewnie wykorzystuje rzut karny. Arbiter dolicza aż 8 minut do podstawowego czasu gry, a my walczymy, aby dowieźć zwycięstwo do końca. W piątej minucie dodatkowego czasu nasz bramkarz popełnia lekki błąd i Piotr Marchewka z KAS-u zdobywa bramkę.
Ostatnie minuty to walka za wszelką cenę, aby utrzymać nasze prowadzenie, co końcowo się udaje i schodzimy z boiska z pierwszym zwycięstwem w tym roku.

Victoria Rąbień - KAS 3:2 (0:1) Bramki: Temchenko, Wijas, Torfiński (karny)

Towarzystwo Sportowe Victoria Rąbień, założone 2 czerwca 1999 roku, to klub piłkarski o barwach żółto-niebieskich, który swoje mecze rozgrywa na boisku przy ulicy Pańskiej w Rąbieniu.